Burs ve Yerleştirme Sınavı

2017 Burs ve Yerleştirme Sınavı

Değerli Öğrenci Adaylarının Dikkatine;

Sınav Başvurularızı 1 Mart – 29 Haziran tarihleri arasında liseniz veya GAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan şahsen yaptırabilirsiniz. Başvuru sırasında 2 adet vesikalık fotoğraf, kimlik fotokopisi, 50 TL sınav harcı ve sınav başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız önem arzetmektedir.

GAÜ Burs Sınavı iki tür sınav formatından oluşmaktadır. Birincisi; Liselerinde Türkçe eğitim modelinde eğitim öğretim gören adaylar YGS test formatındaki kitapçığı seçme hakkına sahiptirler. Bu sınav kitapçığı 40 Türkçe, 40 Sosyal Bilimler, 40 Matematik ve 40 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 160 sorudan oluşmaktadır.

Diğer sınav modeli ise; Kolejlerde İngilizce eğitim gören adaylara yönelik hazırlanan sınav kitapçığıdır. İki alandan oluşmaktadır. Adaylar alanlarına göre ARTS veya SCIENCE kitapçığını seçme hakkına sahiptirler. Ayrıca, Türkçe YGS formatlı sınav kitapçığını da seçebilirler. İngilizce sınav kitapçıkları da 160 sorudan ibaret olup, sınav süresi 160 dakikadır.

Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyip (4 yanlış 1 doğruyu götürmez.), sınav puanı hesaplamasında doğru saysısına göre puanlama yapılmaktadır.

Sınav Başlama Saati: 10.00

Sinav Bitiş Saati: 12.40

2017-2018 Akademik yılı, Güz dönemi kayıtları için programlanan burs ve yerleştirme sınavımız 30 Haziran Cuma günü saat 10:00’ da Girne Amerikan Üniversitesi ana kampusü, Freedom Kompleksi’nde gerçekleştirilecektir.

Adaylar en geç saat 09.30’ da sınav merkezinde hazır bulunmaları; adayların sınav gününde, sınav giriş kartlarını, kimliklerini, kalem, silgi ve kalemtraşlarını yanlarında bulundurmaları önemle rica olunur.

Sınava katılım gösteren öğrenci adayları, burs ve yerleştirme sınavı sonuçları; 1 gün sonra; 1 Temmuz 2017 günü bizlere iletmiş olduğu telefon numaraları doğrultusunda, Üniversitemiz yetkilileri tarafından şahsen aranıp tebliğ edilecektir. Aynı zamanda www.gau.edu.tr adresinden sınav sonucu sorgulama sayfasından öğrenebileceklerdir.

Copyright © 1985-2015 The Chancellor and Board of Trustees | Girne American University